Története

Valljuk, hogy a művészetekkel töltött idő felfrissít, feltölt, gazdagít érzelmileg és értelmileg egyaránt. Célunk, hogy a művészeteket érteni és élvezni tudó gyermekeket neveljünk.

1996. szeptemberben kezdődött meg iskolánkban a 6-22 éves korú fiatalok művészeti képzése hármas célzattal:

– művészet szertő és –értő közönség nevelése,

– felkészítés a szakirányú továbbtanulásra,

– utánpótlás nevelése az amatőr művészeti szervezetekbe, egyesületekbe, mint a Somogy  Táncegyüttes.

Kezdetben csak néptánc tanszakon folyt a képzés, majd felmerült az igény képzőművészeti és színművészeti képzésre. Ezek a képzések 1999. őszén kezdődtek.

Jelenleg néptánc és képzőművészeti tanszakon foglalkozunk, közel 300 diákkal.

Az oktatás délutáni órákban heti két alkalommal folyik. A tanév bemutató vizsgával, a képzőművészeti tanszakon tanulóknál tanév végi kiállítással zárul, az éves munka eredményéről bizonyítványt kapnak a diákok.

Tanáraink szakképzett pedagógusok.

Az elmúlt évek alatt több telephelyen tanítottuk a néptáncot. A telephelyeken való oktatás mindig azt a célt szolgálta, hogy az ott tanuló, lakó gyerekeknek ne kelljen a városba, a városközpontba utazni az óráikra.

Tanulóink minden évben sikeresen részt vesznek regionális, országos és nemzetközi versenyeken, fesztiválokon, képzőművészeti pályázatokon, valamint aktív részt vevői a városi nagy rendezvényeknek, a város közművelődési életének.

Büszkék vagyunk kimagasló eredményeinkre, az iskolánkban folyó magas szintű szakmai képzésre, melyekkel országos hírnévre tettünk szert.

A 2007. márciustól 2008. decemberig tartó országos minősítő eljárás során intézményünk a „Kiválóra minősített alapfokú művészetoktatási intézmény ” minősítést kapta.

Intézményünk regisztrált Tehetségpont és a Magyar Táncművészeti Egyetem partner intézménye.