Adventi Varázs – karácsonyi előadás

Az Együd Árpád Alapfokú Művészeti Iskola az Agóra Népzenei Műhellyel és a Somogy Táncegyüttessel együtt, adventi és karácsonyi népszokásokból tartott előadást az Agórában. A nagy érdeklődés miatt a másfél órás műsort kétszer adták elő a fellépők. Az iskola összes néptánc szakos csoportja a legkisebbektől a nagyokig színvonalas produkciókat mutatott be. A színpadon a Lucázás, a betlehemezés, a három király- és a szentcsalád-járás is megjelent, de a női szenteket is megénekelték. A fináléval együtt összesen 13 műsorszámot láthatott a közönség. A felkészítő tanárok, Kecskés Miklósné, Pataky Annamária, Wilmekné Almássy Teodóra, Tóth Tibor és Turi Endre a műsor végén, büszkén állt ki a színpadra a tanítványok mellé és fogadta a vastapsot. A táncokhoz a zenei kíséretet a Somogy Zenekar szolgáltatta.